Lai mazulis justos pēc iespējas ērtāk, pēc katras barošanas māmiņai ir jāizmazgā nosmērētās drēbes, jāpārģērb un jāmazgā mazulis, jāsakopj barošanas vieta. Priekšautiņš efektīvi glābj vecākus no nevajadzīgiem mājas darbiem. Kā sākt meklēt ideālo priekšauti? Mēs piedāvājam īsu stāstu par visu veidu zīdaiņu priekšautiņiem.

No kā izgatavoti priekšautiņi?
Bērnu priekšautiņi ir izgatavoti no dažādiem materiāliem, tāpēc tos var iedalīt vairākās grupās:
- Tekstila ovālie. Piemēroti mazākajiem bērniem. Tie galvenokārt ir izgatavoti no frotē auduma vai trikotāžas. Tie ir taustei patīkami un nekairina mazuļa ādu, protams, ja produkti ir kvalitatīvi. Šāda modeļa galvenais mērķis ir bērna apģērba pasargāšana no atgrūsta piena.
- Tekstila lakatiņi. Modelis, kas gūst arvien lielāku popularitāti. Tie ir arī izgatavoti no auduma un papildus galvenajai funkcijai tiek izmantoti kā šalle ap kaklu vai kā dekoratīvs elements.
- Kombinētie. Sastāv no diviem slāņiem. Virsējais slānis ir absorbējošs, tas ir izgatavots no auduma. Apakšējais slānis ir no vaskadrānas, kas neļauj šķidrumam nokļūt drēbēs. Šādi priekšautiņi ir vislabāk piemēroti piebarošanas un intensīvas siekalošanās periodā.
- Silikona. Šādu aksesuāru nevajag mazgāt, bet vienkārši noslaucīt ar mitru drānu. Bieži vien šādi modeļi ir aprīkoti ar plašu kabatu, kas uztver visas drupatas un pilienus no pārtikas. Silikona priekšautiņi ir pietiekami elastīgi, viegli sarullējas, neplaisā, neizraisa kairinājumu uz ādas.
- PVC (polivinilhlorīds) vai termoplastsŠādi modeļi pasargā drēbes no samirkšanas un ir viegli tīrāmi. Atkarībā no formas un izmēra daudzi ir šūti priekšautu veidā, tos izmanto gan ēdienreizēs, gan nodarbībās (zīmēšanai, rokdarbiem utml.)
Modeļi ar piedurknēm. Priekšauts ir aprīkots ar piedurknēm, kas vēl labāk pasargā apģērbu no traipiem. Tie parasti ir izgatavoti no auduma un PCV/polietilēna kombinācijas.

Svarīga priekšautiņa sastāvdaļa ir tā stiprināšanas sistēma bērnam, un šeit ir vairākas iespējas:

- sasienamās: visizplatītākais veids, kā piesiet priekšautiņu, ir ar parastām auklām. Bet šī aizdare ne vienmēr ir ērta. Galu galā mazuļiem ļoti patīk kustēties, un dažreiz ir ļoti grūti sasiet priekšautiņu, turklāt starp auklām var nokļūt mati, kas radīs diskomfortu mazulim.

- Velcro līpekļi: Velcro ir daudz ērtāk nekā parastās auklas. Ar līpaizdares palīdzību ir daudz vieglāk un ātrāk piestiprināt priekšautiņu. Tiesa, Velcro ir viens mīnuss – laika gaitā lipīgā spēja var samazināties. Tajos ir var nokļūt dažādi pavedieni, un stiprinājums pielīp daudz sliktāk.

- spiedpogas: parasti šāds aiztaisamais tiek uzskatīts par ērtāko, taču ne visi vecāki var viegli piesprādzēt un atslēgt pogu, it īpaši, ja bērns aktīvi  kustas.  Ir ērtāk, ja spiedpoga vai Velcro atrodas sānos, nevis aizmugurē.

- silikona/plastmasas aizdare: parasti atrodama uz silikona priekšautiņiem. Parasti tie tiek izgatavoti pēc jostas ar aizbāzni principa. Tāpēc plastmasas priekšautiņiem ar šādu aizdari var regulēt garumu.

Krāsains priekšautiņs uzmundrinās mazuli un palīdzēs viņam noskaņoties maltītei. Nav universāla un labākā priekšautiņa: dažiem bērniem patīk ēst silikona vai plastmasas piederumos, bet citiem tie patīk tikai kā rotaļlieta. Tāpēc jūs varat iegādāties dažādus variantus un skatīties bērna reakciju. Galvenais, lai priekšauts būtu ērts gan mazulim, gan māmiņai!


Uz kataloga sadaļu LACĪTES un PRIEKŠAUTIŅI